Scroll To Top

Épített értékeiben él a Nemzet.
A hazafiság minimuma épület-örökségünk védelme.

A honlap a hunita.hu-ra költözött, naponta frissülő tartalommal!

Szeged a halott Város

Vezetőt a Városnak!

Szegednek végre valódi Városatyára, Polgármesterre van szüksége !

A „legszögedibb szögedi”, Bálint Sándor 115. szülinapján hirdetjük meg a Szöbb Jövőt !
Életében (legalább) 53
áruló ügynök leste Őt, majd a 100. szülinapján ünnepségek közepette verték szét a szülőházát Szegeden… Mi most a méltán a Legszögedibb Szögedi szobránál tisztelegve indítjuk útjára városvédő kampányunkat…

E gyökereit vesztett, elárvult ballangóként sodródó, hajdan magyar városban tudjuk, hogy egészen szokatlan, de mi a szögedi hagyományokból, a szögedi alapokból kívánunk építkezni!

Akinek múltja nincs, annak jövője sincs. Mi tiszta és erős szögedi gyökereinkből táplálkozunk, így szögedi hittel a jövőnk is gyümölcsözőbb, mint a szélhordta ördögszekereké…

Szögedi alapokon tervezünk és építünk ma szögedi jövőt. Hagyományos értékeinken teremtünk korszerű, biztos jövőt, helyi megélhetést, jólétet és boldogságot Szöged népének.

Szeged ma leszakadóban van! – Ez tagadhatatlan. Mind a jelenlegi államhatárainkon belül, mind azon kívül elhúznak mellettünk a kisebb-nagyobb megyeszékhelyek, mint Kecskemét, vagy a fél évszázadon át szegényebb városok, mint pl. Temesvár… (a térség legfejlődőképesebb repterével!)

Mi Szegeden, e hídhiányos városban az új hidakon(!) túl azt is fölépítjük, amire mások nem voltak és nem lesznek képesek. Várat és gyárat , röpteret; hitet, szeretet, tudást, erőt és végre szögedi önbecsülést.

Ebből a Városból indult Hunyadi és Kapisztrán János is a Diadalba. Szegedről a Nándorfehérvári Diadalba. Hunyadi talpig páncélban vitézként, Kapisztrán mezítláb népfölkelőként, egy szál kereszttel a kezében a hit hőseként. İnnen indulunk most mi is, az Árkádok alól, Hunyadi, Kapisztrán emlékalakjától a diadalba, hogy helyre állítsuk végre e magyar Város megtépázott Méltóságát.

Kampányindító sétánkon tiszteletünket tettük a ma 170 éve (1849 aug. 5.-én) zajlott Szőregi csatára emlékező Turulmadár előtt is. Sok más eltiport hagyományunk között a Szőregi csata méltatlanul megszüntetett huszáros emlékjátékait is helyre kell állítanunk!

Az oszlop tetején szárnyait kitáró Turul emlékeztet arra is, hogy Szeged az egyetlen magyar város, melynek saját sportja is van. A strandröplabdánál csaknem egy századdal öregebb Turul játékunk születésének 100. évfordulóján már indítványoztam Városunk arculati elemeként a szegedi közoktatásban való fölkarolását… E hajdan rajongott szögedi labdajátékot, a porondok, a homokpadok sportját a Tisza partján játszották… Ez a szögedi szépidő, a napsütés, a nyár, a nyaralás, a szabad levegő, az egészség és a szabadság játéka…

A Tisza újra a Szegedieké lesz. A Tisza és a partja újra a Város főutcája lesz. Társadalmi érintkezési hely, mint a szegedi Nobel-díj, – az egyetlen magyar magyar Nobel-díj – Szent-Györgyi Albert korában. Lesznek a parton fürdőhelyek és hajóhelyek. Városi támogatással megtanítunk minden szögedi gyermeket úszni, kajakozni, kenuzni meg evezni is (ahogyan már 15 éve ezt ellenzékben indítványoztam is). A szőke vízen evezve egymásra lelhetnek és egymással újra beszélhetnek régi ösmerősök. Nem csak egészségesebb nemzedékeket, de egészségesebb társadalmat is építünk a Város életének, a polgárok társadalmi kapcsolatainak helyreállításával …

Mindez persze csak ízelítője programunknak. Szögedi gyökerekből szárba szökkenő szögedi jövőnk bővebb foglalatát megismerhetik majd a most következő két hónapban, támogatásu(n)kkal pedig beteljesedését és virágzását is megláthatják majd a követő évtizedekben.

Szülővárosom múltja előtt tisztelegve és szebb jövőjében bízva,

Tisztelettel:

Dr. Szabó László
Szöged szülötte,
Szögedi Városvédő Egylet
alapító-elnöke

Ajánlott olvasmány:

Szeged belvárosa – világörökség!

A hazafiaság minimuma az épített magyar örökségünk védelme !

Ha ezt megvalósítjuk, úgy az idegenforgalmunk föllendülése által anyagi-szellemi-lelki jólét lehet Városunk lakóinak osztályrésze is…

Szeged Városa többet érdemel! – Városvezetést!

Lechner Lajos szülinapján

Szeged belvárosa a világörökség része, meg kell őriznünk!
Ajánlott olvasmányok még a “modern” Város-veszejtésről:

Szeged romokban

Bálint József – Szegedi séta (Szegedi értékeink eltűnése)

UTCa vagy kör-út? – Déli riport

A körút szögletesítése és a tervtelen rombolás – megállítása érdekében cselekednünk kell!

Az újjászületés reményében ajánljuk még figyelmükbe:

Ossza meg:

Ha tetszik írásunk, ajánlhatja másoknak is!
A túlélés útja ma magyarul gondolkodni...

A szerzőről

Admin

Webadminisztrátor